У жовтні 2022 року між ректором НТУ «ХПІ» Євгеном Соколом і представниками Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена (RWTH Aachen) було підписано нові договори та продовжено існуючі угоди про співпрацю. Так, з 2023 року першокурсники, які успішно подолали відбір до Інноваційного кампуса, мають можливість приєднатися до програми обміну з RWTH Aachen і здобувати освіту одночасно в українському та німецькому вишах! Програмою передбачається отримання одразу двох дипломів: державного та європейського зразків. В умовах сьогодення академічна мобільність є вкрай важливою для тих студентів, хто перебуває за кордоном. Навчання за обміном у Німеччині надає українським біженцям ще більше перспектив для здобуття вищої освіти та особистого становлення як затребуваного IT-фахівця!.
RWTH Aachen є одним із найкращих європейських науково-дослідних інститутів і пропонує 173 навчальні програми на 9 факультетах. Якість навчання на таких спеціальностях, як інформатика, машинобудування, економічна інженерія та електротехніка є конкурентною не тільки в межах Німеччини, але й усієї Європи.
Рейнсько-Вестфальський технічний університет Аахена (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen) – виш, який був заснований понад 150 років тому, належить до 9 найкращих технічних ВНЗ Німеччини, і станом на сьогодні надає освіту для майже 50 тисяч студентів. RWTH Aachen посідає 106-те місце в QS overall ranking і 90-те саме з підготовки фахівців у галузі Computer Science.
Штат університету сягає більше 13 тисяч працівників, що є найбільшим показником в Аахені. До того ж, RWTH Aachen активно підтримує Україну, про що свідчать донації в загальній сумі понад 1 млн € і стипендії для українських студентів.
14 травня 2023 року в Аахені Президента України Володимира Зеленського було урочисто нагороджено премією Карла Великого. Нагороду присуджено українському народу за внесок у реалізацію цінностей європейського суспільства, зміцнення європейської єдності та захист свободи. На церемонію також було запрошено лауреатку Нобелівської премії миру, голову організації «Центр громадянських свобод», українську правозахисницю Олександру Матвійчук.
українська правозахисниця Олександра Матвійчук (по центру) в RWTH AachenПочатково апліканти вступають як студенти за обміном. Щоб перевестися на degree program та отримати диплом RWTH Aachen наприкінці навчання, потрібно надати сертифікати міжнародного зразка з німецької C1 та англійської B2.
Навчання на програмі є безкоштовним, однак витрати, повʼязані з переїздом, проживанням та харчуванням студенти покривають самостійно. Детальна інформація про розміри витрат доступна за посиланням .
Можливе отримання гранту від Erasmus+ для покриття зазначених витрат.
Навчання в Аахені інтенсивне, але цікаве і насичене. Є певна різниця у порівнянні з навчанням в ХПІ, але адаптуватися вдалося швидко
На початку першого курсу в НТУ «ХПІ» мала рівень німецької А1 з натяжкою, але коли дізналася про програму подвійних дипломів з RWTH Aachen - почала швидко вчити. Наразі маю рівень В2, як раз достатній для навчання тут
Аахен - дуже інтернаціональне місто, яке знаходиться майже на кордоні. Тут гарна транспортна розвʼязка, тож під час навчання ми вже встигли побачити Кьольн, Ваальс, Хеерлен та Маастрихт